مشهورترين سوغات دبي

سوغات هر شهر يکي از مهم ترين دلايلي است که هر گردشگري به آنجا سفر ميکند.دبي يکي از لوکس ترين و بهترين مقاصد گردشگري ميباشد که ميتوان تنوعي از انواع کالاها را در بهترين مراکز خريد لوکسي که دارد، تهيه کرد.در فرهنگ مردم دبي، صنايع دستي و سوغاتي هاي زيادي وجود دارد که برخي از آنها از محبوبيت بالاتري در ميان گردشگران تور دبي برخوردارند.

 

سوغات دبی

در ميان مشهور ترين سوغات دبي که گردشگران تور دبي معمولا در مراکز خريد سنتي اين شهر لوکس يافت ميشود ميتوان به موارد زير اشاره کرد:

برج خليفه

          برج خليفه نماد شهر دبي ميباشد و در اکثر نقاط دنيا، دبي را با برج خليفه ميشناسند.

برج خليفه، بلندترين برج دنيا ميباشد که ساختماني تمام شيشه اي است. تمام شيشه اي بودن برج خليفه باعث شده به جذابيت اين برج بيافزايد.

گردشگران تور دبي ميتوانند در مراکز خريد دبي، در ميان مشهور ترين سوغات دبي، برج خليفه را در انواع پازل ها، جا سوئيچي، چراغ خواب و ساير صنايع دستي تهيه کنند.

شتر:

          شتر محبوب ترين جانور در ميان اعراب ميباشد و اين موضوع باعث شده از اين موجود، کالاهاي مختلفي توليد شود.

گردشگران تور دبي ميتوانند شتر را که جزو مشهور ترين سوغات دبي است، در قالب انواع شکلات هاي تلخ و شيرين، انواع جا سوئيچي ها و مجسمه ها با ابعاد مختلف تهيه کنند.

همچنين در کنار اينها، نوعي شکلات مخصوص در دبي وجود دارد که از شير شتر تهيه ميشود. اين نوع شکلات نيز جزو مشهور ترين سوغات دبي ميباشد.

صنايع دستي:

 

          صنايع دستي مشهور ترين سوغات دبي است. در ميان صنايع دستي که دبي دارد، برخي از آنها مانند انواع ظروف با طرح هاي مختلف وجود دارد که گردشگران تور دبي ميتوانند به عنوان سوغاتي تهيه کنند.

ولي مشهور ترين سوغات دبي در ميان صنايع دستي که دارد، ميتوان به موارد زير اشاره کرد:

تزئينات شني:

          تزئينات شني، نوع ظروف هستند که توسط مردم هنرمند، با شن هاي رنگارنگ، در آن طرح هاي مختلفي ايجاد ميکنند که بسيار زيبا ميباشند.

شال:

          شال از محبوب ترين صنايع دستي دبي ميباشد که ميتوان در تنوع زيادي از طرح هاي مختلف، آنرا به عنوان مشهور ترين سوغات دبي تهيه کرد.

 

Admin

Admin

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید