کشور ارمنستان

ارمنستان امروزه جزء یکی از قطب های گردشگری منطقه ای تبدیل شده و سالانه گردشگران زیادی با تور ارمنستان به این کشور نیز سفر می کنند. کشور ارمنستان با مساحتی حدود ۳۰ هزار کیلومتر مربع مرز بین آسیا و اروپا را تشکیل داده است، همچنین چهار طرف آن را کشورها احاطه کرده اند که می توان از شمال به کشور گرجستان، از جنوب به کشور ایران، از غرب به کشور ترکیه و از شرق به جمهوری آذربایجان منتهی می شود که با هر کدام از کشورها روابط بسیار خوب و مفیدی دارد.

پایتخت و مرکز حکومتی, علمی, آموزشی، صنعتی, اقتصادی و گردشگری کشور ارمنستان شهر ایروان بود که جزء یکی از شهرهاییست که بیشتر گردشگران تور ارمنستان را به خود جذب می کند. از نظر جغرافیایی کشور ارمنستان نیز کوهستانی و دارای ناهمواری هایف فراوانی بوده که در بین آنها جنگل ها، صحراهای خشک و دشت های سرسبزی وجود دارد که هر کدام به نوبه خودشان برای گردشگران تور ارمنستان از زیبایی های هیرت انگیزی برخوردارند. آب و هوای کشور ارمنستان نسبتا خشک و کم باران بوده اما گردشگران تور ارمنستان می توانند چهار فصل را به طور خلاصه در این کشور تماشا کنند که اما در فصل زمستان تنها سرد بوده و باران زیادی به همراه ندارد. جمعیت کشور ارمنستان حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بوده و دین رسمی این کشور مسیحیت بوده و اکثر ساکنانش هم پیرو این دین می باشند.

پول رایج در ارمنستان درام بوده و گردشگران تور ارمنستان می توانند بلافاصله بعد از رسیدن به خاک این کشور از طریق صرافی های واقع در فرودگاه نیز پول خود را تبدیل کنید. کشور ارمنستان که یکی از تاریخی ترین کشورهای قفقاز می باشد که بسیاری از گردشگران تور ارمنستان به دلیل علاقمند بودنشان به تمدن و تاریخ کهن این کشور به آن سفر می کنند اما اکنون در حال گسترش صنعت گردشگری خود نیز می باشد تا بتوان گردشگران بیشتر را از طریق تور ارمنستان به سمت خود جذب کند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

هزینه سفر به مراکش

هزینه سفر به مراکش

مراکش یکی از مقاصد گردشگری پربازدید واقع در شمال آفریقا است که به لطف جاذبه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.