پالم جمیرا

دبی که یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری به شمار می آید که دارای جاذبه های گردشگری و اماکن تفریحاتی زیادی می باشد که می توان به پالم جمیرا اشاره کرد. پالم جمیرا که جزو همشتمین عجایب شگفت انگیز جهان می باشد که به دست بشر ساخته شده و گردشگران زیادی که با تور دبی سفر کرده اند را به خود جذب می کند زیرا ساخت و وجود همچین شبه جزیره ای در میان آب بسیار جذاب است و اینکه این شبه جزیره کاملا به دست انسان بنا شده است جذابیتش را دو چندان می کند.

پالم جمیرا

پالم جمیرا که وسعتی معادل ۸۰۰ زمین فوتبال دارد به دستور شیخ محمد بن راشد آل مکتوم و به دست مجموعه مهندسی و معماری املاک نخل دبی در راستای توسعه صنعت گردشگری و پیشرفت شهر دبی در سال ۲۰۰۱ شروع به طزاحی و ساخت شد که ساخت این شبه جزیره مصنوعی حدود هفت سال به طول انجامید که از یک میلیارد متر مکعب تخته سنگ، ۵۰ میلیون متر مکعب خاک و ماسه استفاده شده و ۴۰ هزار نفر کارگر بکار گیری شدند تا در سال ۲۰۰۸ پروژه پالم جمیرا به پایان رسید و بهربرداری شد. این نخل بزرگ دارای یک تنه و ۱۷ شاخه به همراه یک تاج می باشد که دورشان را یک نوار ۱۱ کیلومتری پوشانده است.

پالم جمیرا

دورن این شبه جزیره تقریبا ۱۰۰ هتل، ۷۰۰ ویلای لوکس و هزاران رستوران و کافی شاپ را در خود جای داده است. همچنین وجود تفریحات ساحلی و آبی، مجموعه های ورزشی و غیره باعث شده اند تا یک جزیره بی عیب و نقض را بوجود آورند. گردشگران تور دبی می توانند به راحتی در پالم جمیرا اسکان پیدا کرده و از امکانات آن استفاده کنند و در غیر این صورت از طریق پل های ارتباطی که از شهر تا به جزیره کشیده شده است به مرکز شهر بروند. پالم جمیرا به گونه ای جزو یکی از پر طرفدارترین مکان های تفریحاتی برای گردشگران تور دبی به شمار می آید.

درباره ی admin

همچنین ببینید

پارک تساریتسینو

پارک تساریتسینو یکی از بهترین جاذبه های گردشگری موجود در شهر مسکو می باشد که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.