خانه / اطلاعات گردشگری / تفریحات / پارک ملی کاراتپه

پارک ملی کاراتپه

پارک ملی کاراتپه، یکی از پارک های زیبای آنتالیا است که به عنوان موزه و تفرجگاه قدیمی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

آنتالیا یکی از شهر های توریستی و محبوب آنتالیا است که جاذبه های گردشگری و تفریحاتی که دارد، همواره مورد توجه گردشگران زیادی بوده و این شهر سالانه میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا می باشد. آنتالیا به تفریحات و فضا های سبزی که دارد معروف است که در میان آن ها، پارک ملی کاراتپه یکی از محبوب ترین و زیباترین پارک های این شهر است که در میان درختان و طبیعت سبز آن، موزه ای نیز قرار دارد.

پارک ملی کاراتپه

امروزه، در پارک ملی کاراتپه بقایایی از یک بنای قدیمی با نام قلعه تپراک کاله وجود دارد که در گذشته، اقامت گاه یکی از پادشاهان به نام آسیتاوادا بوده است. در قلعه تپراک کاله، کتیبه های چندین هزار ساله وجود دارد که برای پی بردن به زبان هیت هیت ها، نقش بزرگی دارند. همچنین استفاده از سنگ های حجاری شده و برجسته کاری هایی که بر روی دیواره های این قلعه صورت گرفته است، به همراه یک مجسمه بدن انسان و سر شیر و دوم مجسمه گاو نشان دهنده عظمت این تمدن در گذشته می باشد هر چند که امروزه تنها بخشی از آن ها باقیمانده است. قلعه تپراک کاله که امروزه جزء بناهای تاریخی و پربازدید آنتالیا است، در طول جنگ های صلیبی، یکی از صحنه های نبرد بوده و ارتش اروپایی از آن در طول جنگ استفاده می کرده است.

پارک ملی کاراتپه

پارک ملی کاراتپه، در کنار این که نوعی موزه به شمار می رود، دارای فضای سبط و طبیعتی بکر نیز می باشد که گردشگران تور آنتالیا می توانند در هوای زیبا و دلنشین آنتالیا، لحظات زیبایی را در میان درختان این پارک ملی سپری کنند و خاطره خوبی از سفر به این شهر را برای خود بسازند.

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

پارک تساریتسینو

پارک تساریتسینو یکی از بهترین جاذبه های گردشگری موجود در شهر مسکو می باشد که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.