موزه جنگ استقلال

شهرهای توریستی ترکیه مانند استانبول و آنتالیا به تفریحات آبی و هتل های لوکسی که دارند معروف می باشند. اما برخی شهرهای دیگر مانند آنکارا به جاذبه های گردشگری و موزه های بی نظیری که دارند معروف می باشند. گردشگران در سفر به آنکارا با موزه های زیادی روبرو می شوند که توصیه می شوند، موزه جنگ استقلال آنکارا را حتما بازدید کنند. این موزه یکی از موزه های تاریخی آنکارا است که ساخت آن با اوایل سال ۱۹۱۵ میلادی باز می گردد. در این مطلب با ما همراه باشید تا با موزه جنگ استقلال بیشتر آشنا شوید.

گردشگران تور آنکارا جهت بازدید از موزه جنگ استقلال لازم است بدانند این موزه در خیابان Fevzi Pasa Mah واقع در بلوار Cumhuriyet قرار دارد که به موجب آن، دسترسی گردشگران به موزه بسیار آسان خواهد بود. کاربری این موزه در زمانی که ساخته شد، کمیته حزب اتحاد بود که حصیب بی، یکی از معروف ترین معماران ارتش ترکیه، بر روند ساخت آن نظارت می کرد. همچنین جالب است بدانید ۵ سال از شروع ساخت موزه گذشته بود که تصمیم بر آن شد گردهمایی با حضور بیش از ۱۰۰ نماینده در کنار هزاران نفر در ساختمان شکل گیرد اما به دلیل اینکه ساختمان همچنان نیمه کاره مانده و مردم هم اشتیاق زیادی به ساخته شدن آن داشتند، با کمک مردم و دولت، ساخت این بنا در همان سال تکمیل یافت.

پس از پایان یافتن ساخت ساختمان، پس از ۴ سال این بنابه یک مدرسه آموزشی تبدیل شد که در سال ۱۹۵۷، وزارت آموزش و پرورش ترکیه مالکیت آن را اخذ کرده و پس از بازسازی هایی که توسط وزارت صورت گرفت، ساختمان به موزه مجلس ملی کبیر تبدیل گشت. گردشگران تور آنکارا جالب است بدانید در سال ۱۹۸۱ و مصادف با جشن صد سالگی آتاتورک، دوباره ساختمان مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته و به موزه جنگ استقلال تبدیل شد.

موزه جنگ استقلال

امروزه گردشگران تور آنکارا هنگام ورود به موزه با دیوارهایی از جنس سنگ آنکارا روبرو می شوند که در نظر مردم بسیار با ارزش می باشد و نام دیگر آن آندزیت است. موزه جنگ استقلال بخش های مختلفی دارد که شامل سالن اجتماعات اصلی، کمیسیون قانون گذاری، راهرو های فرعی و اتاق میدیریت می باشد که در هر کدام وسایل جنگی، عتقیه جات و کتبیه های مختلفی قرار دارد. همچنین مسجد کوچکی هم در ساختمان وجود دارد که بسیار ساده می باشد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

پارک هوایی لنکاوی

پل هوایی لنکاوی

لنکاوی هتل های ۵ ستاره و لوکس بی نظیری دارد بطوریکه برخی از گردشگرانی که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.