موزه بولگاکوف

اگر از علاقه مندان به ادبیات و جهان ادبیات باشید، حتما می دانید با موزه بولگاکوف آشنایی دارید. موزه بولگاکوف در کنار موزه های رودینا شکسپیر، مایاکوفسکی، جمیز جونز و رابرت برنز یکی از برترین موزه های جهان ادبیات است که در ادامه مطلب با آن بیشتر آشنا می شوید.

موزه بولگاکوف

میکائیل یا میخاییل بولگاکوف یکی از نویسندگان برتر اکراین می باشد که در سال ۱۸۹۱، در شهر کی یف به دنیا آمده است. او در این سال ها کار های مفیدی انجام داده و در کنار آن آثار ارزشمندی هم ارائه داده است که به موجب آن، در میان مردم از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. میخاییل بولگاکوف در سال ۱۹۴۰ که تنها ۴۹ سال سن داشت، به دلیل نوعی بیماری کبدی ارثی، فوت می کند و او را در گورستان نوودویچی که در شهر مسکو  قرار دارد به خاک می سپارند.

موزه بولگاکوف

دولت اوکراین جهت یادبود میخاییل بولگاکوف، از سال ۱۹۸۱ شروع به جمع آوری آثار و وسایل او کرده و در سال ۱۹۹۱ که مصادف با صدمین سالگرد بولگاکوف بود، نزدیک به ۲۵۰۰ اثر از او را جمع آوری کرده بودند که تصمیم گرفته شد همه آن ها درون موزه ای قرار داده شود.

موزه بولگاکوف که امروزه یکی از جاذبه های محبوب در میان گردشگران تور کی یف است در واقع خانه ای قدیمی می باشد که مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته و در خیابان Andretevskiy Descent قرار دارد. در کنار گردشگران، افراد زیادی که علاقه مند به ادبیات و میکائیل بولگاکوف هستند هم از این موزه بازدید کرده و حتی هر سال در روز ۱۵ می، جشن تولد او نیز در موزه بولگاکوف برگزار می شود. گردشگران تور کی یف که قصد بازدید از این موزه را دارند خوب است بدانند درب موزه بولگاکوف همه روزه از ساعت ۱۰ صبح الی ۵ بعد از ظهر باز می باشد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

پارک هوایی لنکاوی

پل هوایی لنکاوی

لنکاوی هتل های ۵ ستاره و لوکس بی نظیری دارد بطوریکه برخی از گردشگرانی که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.