قلعه ناریکالا تفلیس

یکی از مهم ترین دلایلی که سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا به تفلیس سفر می کنند، جاذبه های گردشگری و بناهای تاریخی شهر است که اکثر آن ها را کلیساها و قلعه ها تشکیل می دهند. یکی از بناهای تاریخی و پرطرفدار که در جنوب این شهر هم واقع شده است، قلعه ناریکالا تفلیس است که قدمت آن به قرن چهارم میلادی باز می گردد هذچند برخلاف تصور اکثر گردشگران، بخش های بسیار کمی از قلعه ناریکالا تفلیس از بین رفته اند.

گردشگران تور تفلیس که قصد دارند از این قلعه بازدید کنند خوب است بدانند قلعه ناریکالا تفلیس بر روی تپه ای با شیب تند و ما بین باغ معروف گیاه شناسی و حمام های گوگرد واقع شده است. ناریکالا به معنای قلعه نظامی کوچک می باشد و هدف از ساخت این قلعه در آن زمان، دفاع از مرزها بوده است.

جالب است بدانید در قرن چهارم میلادی و مصادف با حکومت ساسانیان، تفلیس جزء خاک ایران بوده و قلعه ناریکالا توسط ایرانیان ساخته شده است. این قلعه تا پیش از حمله مغول ها به ایران، سوریس سیخه نام داشت اما بعد از اینکه مغول ها به ایران حمله کرده و قلعه را به تصرف خود درآوردند، نام آن را به ناریکالا تغییر دادند. خوشبختانه مغول ها آسیبی به قلعه وارد نکردند اما طبق عقیده برخی از گردشگران تور تفلیس، در قرن ۱۹ میلادی قلعه ناریکالا تفلیس به عنوان انبار مهمات روس ها مورد استفاده قرار می گرفت که انفجار شدن آن ها باعث صدمه دیدن قلعه شد.

در قرن دوازدهم میلادی که مصادف با فرمانروایی شاه وایت چهارم بود، به دستور ایشان کلیسایی داخل قلعه ناریکالا ساخته شد که سال ها بعد به دلیل زلزله و آتش سوزی ویران شد هرچند بعد از این اتفاق علاوه بر بازساز و مرمت قلعه، کلیسای سنت نیکلاس هم در وسط قلعه ساخته شد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

پارک هوایی لنکاوی

پل هوایی لنکاوی

لنکاوی هتل های ۵ ستاره و لوکس بی نظیری دارد بطوریکه برخی از گردشگرانی که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.