قصر الحصن

قصر الحصن، یکی از قدیمی ترین بناهای تاریخی شهر ابوظبی است که در میان گردشگران، یکی از پربازدید ترین جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شود.

ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی، بزرگترین و یکی از امیرنشین های هفتگانه است که بیش از شصت و هفت هزار کیلومتر مربع مساحت دارد. ابوظبی دارای جاذبه های گردشگری و قدیمی زیادی می باشد که برای گردشگران تور ابوظبی می تواند بسیار جذاب و دیدنی باشد.

قصر الحصن

در میان جاذبه های گردشگری شهر ابوظبی، قصر الحصن، کهن ترین بنای سنگی شهر ابوظبی است که در سال ۱۷۶۱، در خیابان النصر واقع در خیابان شیخ رشید بن سعید آل مکتوم ساخته شده است. قصر الحصن توسط حاکم سابق شیخ النهیان ساخته شد و به عنوان محل اقامت دائمی شیخ سلطنتی قرار گرفت. همچنین قصر الحصن مورد بازسازی و گسترش قرار گرفت و بنای خود را تا سال ۱۹۳۰ گسترش داد. تا به امروز، این بنای تاریخی، یکی از با ارزش ترین جاذبه های گردشگری شهر ابوظبی است که در میان مردم این شهر، از احترام بالایی برخوردار است بطوریکه هرساله به مدت ده روز بین روز های سوم تا سیزدهم ماه فوریه، مردم شهر ابوظبی، جشنی به نام همین قصر تاریخی برگزار می کنند که هدف از برگزاری این جشن، ارائه دادن اطلاعات زیادی راجب فرهنگ و پیشینه بومی مردم امارات برای گردشگران تور ابوظبی می باشد.

قصر الحصن

امروزه قصر الحصن، علاوه بر یک جاذبه گردشگری، به عنوان یک مرکز فرهنگی پژوهشی و مرکز اسناد مورد استفاده قرار می گیرد که می توان اسناد تاریخی و فرهنگی ابوظبی و امارات متحده عربی را در آن مشاهده کرد. همچنین یکی از زیباترین ویژگی هایی که این قصر تاریخی دارد، محوطه حیاط آن و کاشی کاری های زیبایی که بر روی دیوار ها قرار گرفته است می باشد که برای گردشگران تور ابوظبی بسیار جذاب و دیدنی است.

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

موزه جنگ استقلال

موزه جنگ استقلال

شهرهای توریستی ترکیه مانند استانبول و آنتالیا به تفریحات آبی و هتل های لوکسی که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.