عراق

عراق کشوری واقع در غرب ایران است که به دلیل وجود حرم امامان یکی از توریستی ترین کشورهای خاورمیانه می باشد. همچنین به غیر از میلیون ها زائری که به عراق سفر می کنند، به دلیل جاذبه های گردشگری و مکان های تاریخی، گردشگران زیادی هم از سراسر دنیا به این کشور سفر می کنند از اینرو، گردشگری و توریسم مهم ترین قطب درآمد عراق می باشد.

گردشگران تور عراق که قصد سفر به این کشور را دارند اگر تنها به قصد زیارت می خواهند به عراق سفر می کنند می توانند ویزای توریستی زیارتی خود را هنگام عبور از مرز دریافت کرده و مانند برخی از مقاصد گردشگری نیازی به وقت سفارت و غیره نمی باشد هرچند در صورتیکه قصد تجارت، کار، سرمایه گذاری، تحصیل یا اقامت در عراق را داشته باشید می بایست به سفارت این کشور واقع در پایین تر از میدان ولیعصر مراجعه کنید.

گردشگران تور عراق که به این کشور سفر می کند خوب است بدانند علاوه بر حرم امامان در شهر کربلا، مقبره امیرکبیر هم در این شهر واقع شده است که شاید کمتر کسی از این موضوع با خبر باشد.

کشور عراق نزدیک به بیش از ۴۰ میلیون نفر جمعیت دارد که اکثر آن ها را عرب تشکیل داده و مابقی کرد و ترکمن هستند. همچنین تنها ۳ درصد از جمعیت این کشور غیر مسلمان بوده و مابقی به دو دسته شیعه و سنی تقسیم می شوند. مردم عراق بسیار مهمان نواز هستند و همواره گردشگران در سفر به این کشور با خوش برخوردی و صمیمی بودن مردم با گردشگران روبرو می شوند بطوریکه در صورت صمیمیت بیشتر، آن ها را به خانه جهت صرف ناهای و یا شام دعوت می کنند و لازم به ذکر است در صورتیکه به منزل شخصی دعوت شدید حتما با یک سبد گل یا میوه به عنوان هدیه وارد شوید.

درباره ی admin

همچنین ببینید

همدان

همدان

همدان شهری کوچک در شمال غرب کشور ایران است که به لطف جاذبه های گردشگری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.