حرم امام رضا

مشهد به دلیل وجود حرم امام رضا در این شهر پایتخت مذهبی ایران محسوب می شود، امام رضا که هشتمین امام شیعیان بوده دارای اهمیت بسیار زیادی برای مسلمانان می باشد و سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر ایران و یا حتی از خارج ایران نیز به مشهد سفر کرده تا به زیارت حرم امام رضا بروند. این حرم که از سالیان دراز ساخته شده بود در طی سال های متعددی مورد ترمیم و یا توسعه و گسترش قرار گرفته و به شکوه و عظمت آن افزوده می شود.

حرم امام رضا

این حرم وسعتی حدود ۷۰ هکتار داشته و دارای ۲۶ سالن سر پوشیده، ۹ صحن در فضای باز و ۶ مدخل و ورودی که بست نام دارد است. حرم که یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری مشهد محسوب می شود در مرکز شهر قرار داشته و در اطراف آن می توانید مغازه های بسیار متنوع و گوناگونی مشاهده کنید که محلی مناسب برای تهیه سوغاتی و خرید هستند. همچنین هتل ها و مسافرخانه هایی نیز در جوار حرم وجود دارند که به راحتی گردشگران تور مشهد می توانند در آنجا اقامت کرده و با اندکی پیاده روی به حرم برسند اما هر چقدر به حرم نزدیک تر باشید قیمت هتل ها گران تر می شوند. حرم امام رضا در ایام های مختلف بسیار شلوغ و پر جمعیت بوده پیش بهترن موقع برای زیارت حرم ایام عادی و در وسط هفته می باشد که با جمعیت کمتری همراه است.

در هنگام ورود حتما دری که از آنجا وارد می شوید را به خاطر بسپارید زیرا در غیر این صورت به دلیل وسعت زیاد حرم امکان گم کردن راه خروج از همان در ورودیان بالا است. به طور میانگین هر سال حدود چهار الی پنج میلیون نفر گردشگر ایرانی و یک میلیون نفر گردشگر خارجی به شهر مشهد سفر می کنند تا به زیارت امام رضا بروند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

موزه جنگ استقلال

موزه جنگ استقلال

شهرهای توریستی ترکیه مانند استانبول و آنتالیا به تفریحات آبی و هتل های لوکسی که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.