تفلیس

تفلیس، پایتخت گرجستان، یکی از شهر های مسیحی نشین است که در گذشته، از مراکز مهم فرهنگی اسلام بود. نام این شهر در زبان گرجی، تبلیسی می باشد که به معنای چشم های آب گرم تفلیس است.

تفلیس

تفلیس از زمان پادشاهی ایبریا، تا جمهوری فدرال دموکراتیک قفقاز جنوبی در سال ۱۹۱۸ و گرجستان امروزی، به عنوان پایتخت مورد استفاده قرار می گرفت. این شهر با جمعیتی بیش از ۲ میلیون نفر، امروزه، جزء شهر های تاریخی و زیبای جهان است که دارای جاذبه های گردشگری و بنا های تاریخی زیادی می باشد. این موضوع باعث شده تفلیس جزء مقاصد گردشگری محبوب در دنیا باشد و سالانه میلیون ها نفر از این شهر تاریخی بازدید کنند. در میان جاذبه های گردشگری، بنا های تاریخی و تفریحات مختلفی که در تفلیس وجود دارد، به برخی از موارد آن می توان اشاره کرد:

کلیسای متخی: این کلیسا که در سمت چپ رودخانه متکواری واقع شده است، یکی از قدیمی ترین نقاط مسکونی تفلیس است. کلیسای متخی توسط پادشاه ساخته شد و هدف او از ساخت این بنا، قرار دادن نمادی بر روی آرامگاه مقدس مریم باکره در اورشلیم بود. همچنین پادشاه وختانگ در کنار کلیسای متخی، برای خود نیز اقامت گاهی بنا کرده است که قدمت آن به قرن دوازدهم بر می گردد. دلیلی که این کلیسا را در میان گردشگران تور تفلیس، به یکی از محبوب ترین جاذبه های تاریخی این شهر تبدیل کرده است، متمایز بودن ظاهر آن نسبت به سایر کلیسا ها است.

تفلیس

پل صلح تفلیس: این پل در سال ۲۰۱۰ در شهر تفلیس و بر روی رودخانه بنا شد. هدف از ساختن این پل، متصل کردن تو بخش تفلیس قدیمی و تفلیس جدید به همدیگر است. بر روی این پل، بیش از ۱۰ هزار لامپ به کار رفته که باعث شده پل صلح تفلیس از زیباترین پل های تفلیس و جهان باشد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

پنانگ

پنانگ

پنانگ یکی از شهرهای شمال شرقی مالزی است که به لطف طبیعت سبز بی نظیر، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.