تایلند

تایلند، کشوری است که سالانه میزبان بیش از ۵۰ میلیون است که مهم ترین دلیل سفر میلیون ها نفر از سراسر دنیا به این کشور، بخاطر داشتن سواحل و تفریحات آبی بی نظیر آن است.

تایلند

کشور تایلند، در گذشته سیام نامیده میشده است که در سال ۱۹۴۹، با اعلام رسمی دولت، به تایلند تغییر یافت. نام تایلند برگرفته از قوم تای است که علاوه بر اینکه اکثریت جمعیت تایلند را شامل می شود، به معنای لبخند نیز می باشد. تایلند امروزه، دارای جاذبه های گردشگری، بناهای تاریخی، معابد، طبیعت بکر و سواحل بی نظیری می باشد که توجه همه را به سمت خود جلب کرده است. در میان جاذبه های گردشگری و تفریحات مختلف این شهر می توان به برخی از آن ها اشاره کرد:

شهر سوخته: این شهر، در گذشته، آیوتایا نام داشت که از بزرگ ترین شهر های تایلند بود. شهر سوخته، در قرن چهارم، پایتخت این کشور بوده و در طی سال های مختلف، حکومت های مختلفی بر این شهر فرمانروایی می کردند. این شهر، در واقع با داشتن سه رودخانه در اطراف خود، جزیره شناخته می شد و به دلیل صعب العبور بودن، مورد توجه حکومت ها بود.

تایلند

معبد پهارا سینگ: این معبد، جزء محبوب ترین جاذبه های گردشگری تایلند است که در شهر چیانگ مای قرار دارد. معبد پهارا سینگ در قرن چهارده میلادی ساخته شد که معماری تایلندی آن شبیه به معماری شمال تایلند است. همچنین در این معبد، مجسمه بزرگ بودایی بر روی تنه شیر قرار دارد که طبقه افسانه های محلی، یکی از قدرتمند ترین بودا های تاریخ است.

پارک تفریحی فانتاسی: در میان تفریحات مختلف تایلند، پارک فانتاسی، در میان گردشگران تور تایلند از محبوبیت بالایی برخوردار است. این پارک، مساحتی بیش از ۵۶۰ هزار متر مربع دارد و گردشگران می توانند علاوه بر بازدید از فستیوال ها و جشن های مختلفی که در آن برگزار می شود، در میان فروشگاه های مختلفی که در پارک تفریحی فانتاسی واقع شده اند، انواع سوغاتی های تایلند را تهیه کنند.

j

درباره ی admin

همچنین ببینید

پنانگ

پنانگ

پنانگ یکی از شهرهای شمال شرقی مالزی است که به لطف طبیعت سبز بی نظیر، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.