خانه / اطلاعات گردشگری / اخبار / بزرگترین معبد یونان

بزرگترین معبد یونان

یونان کشوری است که به معابد بی نظیری که دارد معروف می باشد. معبد زئوس یکی از معروف ترین معابد این کشور است که به بزرگترین معبد یونان شناخت می شود. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با معبد زئوس، بزرگترین معبد یونان بیشتر آشنا شوید.

بزرگترین معبد یونان

آکروپلیس یکی از مناطق تاریخی شهر آتن است که در شمال شرقی این شهر قرار داشته مرتغع ترین نقطه شهر آتن محسوب می شود. همچنین آکروپلیس به دلیل جاذبه های تاریخی و آب و هوایی دلچسب، یکی از مهم ترین دلایل سفر گردشگران به یونان می باشد. معبد زئوس با ۱۷ متر ارتفاع و بیش از ۱۰۰ ستون، بزرگترین معبد یونان و از قدیمی ترین سازه های جهان است که ساخت آن با استفاده از معماری رومن گرکو بیش از ۷۰۰ سال به طول انجامید.

ساخت معبد زئوس در سال ۵۱۵ پیش از میلاد شروع شد و تا قرن دوم پس از میلاد که مصادف با شروع پادشاهی هاردیان بود، چندبار به دلایل مختلف متوقف شد. در قرن سوم میلادی و به دستور هاردیان، ساخت معبد ادامه یافت و سنگ هایی که برای ساخت استفاده میشد، سنگ های مرمری بسیار با ارزشی بودند که از کوه پنتلوس استخراج شده اند.

بزرگترین معبد یونان

همچنین در بزرگترین معبد یونان، مجسمه معروف زئوس نیز وجود داشت که توسط ماهر ترین مجسمه ساز یونان، زئوس فیدیاس ساخته شده بود. جالب است بدانید بعد از ساخت به دلیل جنگ هایی که رخ داده بود، بخشی از این معبد از بین رفت که مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. اما امروزه به دلیل جنگ ها و انفجارهایی که در معبد زئوس رخ داده تنها ۱۵ ستون از معبد زئوس باقیمانده است که هچنان جاذبه ای با شکوه و عظیم در یونان محسوب شده و از مهم ترین دلایل سفر گردشگران تور یونان به این کشور می باشد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

بهترین کافه های قشم

بهترین کافه های قشم

قشم یکی از توریستی ترین مقاصد گردشگری ایران است که مهم ترین دلیل سفر گردشگران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.