خانه / اطلاعات گردشگری / اخبار / بزرگترین مسجد هند

بزرگترین مسجد هند

گردشگران در سفر به هند، با مساجد زیادی روبرو می شوند که هرکدام قدمت و ویژگی های منحصر به فردی را داشته و در میان گردشگران از توجه ویژه ای برخوردار است اما در شهر دهلی می توان با بزرگترین مسجد هند، مسجد جامع دهلی روبرو شد که قدمت آن به قرن ها پیش باز می گردد. در این مطلب با ما همراه باشید تا با بزرگترین مسجد هند بیشتر آشنا شوید.

در سال های ۱۶۵۰ تا ۱۵۶۵ که مصادف با امپراطوری گورکانی هند بود، به دستور شاه جهان پنجم نزدیک به بیش از پنج هزار کارگر ۶ سال کار کردند تا بزرگترین مسجد هند را بسازند. به غیر از حیاط مسجد، ساختمان اصلی آن نزدیک به ۸۰ متر طول و ۲۷ متر عرض دارد و بر روی آن سه گنبد قرار دارد که دو گنبد با استفاده از سنگ های مرمر سیاه و سفید و یک گنبد که گنبد بالایی می باشد با استفاده از طلا پوشیده شده اند.

مسجد جامع دهلی حیاط بزرگی دارد که در وسط آن، حوضچه ای بزرگ قرار دارد تا مردم هند و گردشگران تور دهلی که قصد اقامه نماز در این مسجد را دارند بتوانند وضو بگیرند همچنین خوب است بدانید به دلیل جمعیت بالایی که در این مسجد حضور دارند، آب این حوضچه همواره توسط سیستم های تصفیه آب مدرن، تصفیه شده است. بهترین زمان هایی که توصیه می شود از این مسجد بازدید کنید، اعیاد و مناسبت هایی است که در ایت مسجد برگزار می شود زیرا شور و هیجان بی نظیر و تکرار نشدنی بخصوص در اعیاد مهم مانند عید فطر در این مسجد برپا می شود.

گردشگران تور دهلی که قصد دارند از بزرگترین مسجد هند بازدید کنند لازم است بدانند این مسجد در منطقه دهلی قدیم و واقع در چاندنی چوک قرار دارد و گردشگران می توانند با استفاده از مترو، اتوبوس و توک توک دسترسی مناسبی به این مسجد داشته باشند. همچنین خوب است بدانید بازدید از مسجد کاملا رایگان می باشد اما اگر قصد استفاده از تلفن همراه و یا دوربین جهت ثبت عکس و فیلم داشته باشید می بایست هزینه جداگانه پرداخت کنید.

درباره ی admin

همچنین ببینید

کوه های مریخی چابهار

کوه های مریخی چابهار

اکثر مردم ایران و گردشگرانی که از نقاط مختلف دنیا به این کشور سفر می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.