باغ ارکیده

مالزی که جزو کشورهای توریستی محسوب می شود اماکن تفریحی زیادی را در خود جای داده که می توان به باغ ارکیده اشاره کرد. باغ ارکیده که در شهر سنگاپور قرار دارد یکی از بزرگ ترین پارک های شهر به حساب آمده و همچنین به باغ گیاه شناسی نیز شهرت دارد. این باغ که وسعتی حدود ۶۴ هکتار داشته که توسط سراستمفورد رافلز که یکی از طبیعت دوستان و مشتاقان پیشرفت شهر سنگاپور بود در سال ۱۸۲۲ افتتاح و بازگشایی شد و از همان سال های اول تاسیس با استقبال بی نظیر ساکنان شهر و گردشگران تور مالزی همراه بود.

باغ ارکیده

باغ ارکیده که نام خود را از گل ارکیده الگو گرفته است به این خاطر بوده که مردمان کشور مالزی بر این عقیده اند که اگر مردی قصد ازدواج با زنی را دارد می تواند با قرار دادن گل ارکیده بر سر راه او از آن خواستگاری کرده و با آن ازدواج کند، به گونه ای دیگر گل ارکیده به معنای عشق و یا پیشنهاد ازدواج می باشد. باغ ارکیده دارای بخش ها و قسمت های زیادی بوده که میتوان به اصلی ترین قسمت آن یعنی باغ ملی اشاره کرد، درون باغ ملی ۱۰۰۰ گونه مختلف از گل ارکیده و ۲۰۰۰ نوع گیاه و گل پیوندی قرار دارد که از آن یک باغی زیبا و رویایی ساخته است.

باغ ارکیده

از دیگر بخش های این باغ می توان از سالن برکیل، پرنیان ارکیده، گلخانه های مصنوعی و تندیس های نمادین نام برد که هر کدام دکوراسیون متفاوت و گل های متنوعی دارد. همچنین در قسمتی دیگر از باغ ارکیده اختصاص داده شده برای آموزش کاشت انواع گیاهان و گل های آپارتمانی و باغبانی که همراه با فروش سی دی ها و کتاب های آموزشی می باشند. باغ ارکیده تنها باغ گیاهی است که از ساعت ۵ صبح الی ۱۲ شب درهایش به روی گردشگران تور مالزی و بازدید کنندگان محترم باز بوده و هیچ روزی تعطیل نمی باشد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

پارک تساریتسینو

پارک تساریتسینو یکی از بهترین جاذبه های گردشگری موجود در شهر مسکو می باشد که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.