ارمنستان

ارمنستان یکی دیگر از کشورهای گردشگری است که در بین دو قاره اروپا و آسیا قرار گرفته و دارای جاذبه ها و اماکن تفریحی فراوانی می باشد. ارمنستان با مساحتی حدود ۳۰ هزار متر مربع در خود جنگل های انبوه و کوهستان های پر فراز و نشیبی را جای داده که به همین خاطر گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. آب و هوای ارمنستان به دلیل پستی بلندی هایی که دارد بسیار متنوع و قابل تغییر بوده اما آب و هوایی معتدل دارد که به دلیل بارش کمی آن هوا به سرعت سرد نخواهد شد. تور ارمنستان در مقابل هزینه آن با صرفه بوده و به راحتی میتوان با هزینه ای مناسب سفر خاطره انگیزی به ارمنستان راتجربه کرد که سالانه گردشگران زیادی نیز از سراسر دنیا و مخصوصا از ایران به کشور ارمنستان سفر می کنند. اکنون میخواهیم در ادامه به چند شهر مهم ارمنستان و جاذبه های گردشگری آن ها اشاره کنیم.

ارمنستان

  • ایروان: شهر ایروان پایتخت تجاری، فرهنگی، علمی، سیاسی و اقتصادی ارمنستان محسوب می شود و به دلیل وجود کلیساهای باستانی و مهمی که در خود جای داده در بین ارمنی ها از اهیمت بالایی برخوردار می باشد. همچنین اکثر جاذبه های گردشگری مهم ارمنستان در ایروان و یا در اطراف آن واقع شده اند. از اماکن تفریحاتی و جاذبه هایش می توان به پارک عشاق، کلیسای گغارت، صومعه های باستانی، دریاچه ها و رودخانه ها، موزه های ملی ارمنستان و نگار خانه ها و غیره اشاره کرد.
  • گیومری: گیومری بعنوان دومین شهر بزرگ و مهم ارمنستان به حساب می آید که معماری این شهر به شکل قدیمی اما دارای ساختمان های مجلل دولتی و حکومتی است که در آن ها معماری سلطنتی و تمدن ارمنی به خوبی دیده می شود.
  • وانادزور: این شهر که در قسمت شمالی ارمنستان قرار دارد به دلیل آب و هوای بسیار خوب و خنک و همچنین مناظر بی نظیرش یکی از شهر های توریست پذیر ارمنستان محسوب می شود، یکی از جذابیت های این شهر خانه های کلبه ای و قدیمی هستند که جمعیت اندکی در آن ها می توانند اقامت یابند.
  • واغارشاپات: این شهر که در قرن های گذشته مورد حمله های متعددی قرار گرفته و چندین بار به طور کامل ویران شده و سپس ترمیم گشته است یکی از مذهبی ترین شهرهای ارمنستان می باشد که برای ارامنه از اهمیت بالایی برخوردار بوده زیرا بر این باوراند که اولین فرزند مسیح در واغارشاپات ظهور کرده است. گردشگران تور ارمنستان توجه داشته باشند که اگر به مکان های مذهبی علاقمند هستید این شهر می تواند مقصد مناسبی باشد و حتما از این شهرتاریخی دیدن فرمایید.
  • کاپان: کاپان در ۳۱۶ کیلومتری جنوب ایروان قرار داشته و گردشگران زیادی برای بازدید از این شهر زیبا و رویایی این مسافت را طی می کنند زیرا کاپان در بین دو رشته کوه بزرگ و سرسبز واقع شده که دارای مناظر بی نظیری است همچنین اطراف شهر را باغ های میوه و جنگل های سرسبزی پوشانده اند که پیشنهاد می کنیم حتما گردشگران طبیعت دوست تور ارمنستان بازدید از این شهر را فراموش نکنند.

ارمنستان

درباره ی admin

همچنین ببینید

پنانگ

پنانگ

پنانگ یکی از شهرهای شمال شرقی مالزی است که به لطف طبیعت سبز بی نظیر، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.