خانه / اطلاعات گردشگری / تفریحات / آکواریوم پروانه طلایی

آکواریوم پروانه طلایی

جزیره قشم دارای اماکن تفریحاتی فراوان و پر طرفداری می باشد که می توان به آکواریوم پروانه طلایی اشاره کرد. آکواریوم پرانه طلایی جزو برترین های این جزیره و همچنین اولین آکواریوم در جنوب ایران است که در همان سال های اولیه تاسیسش از استقبال چشمگیر گردشگران تور قشم قرار گرفت. آکواریوم پروانه طلایی با وسعتی حدود ۱۰۰۰ متر مربع در ضلغ غربی میدان امام قلی خان و در زیر زمین ساختمان سیمرغ قرار دارد و دسترسی به آن بسیار آسان می باشد.

آکوارویم پروانه طلایی

این آکوارویم زیستگاه ۱۸۰ نوع آبزی کمیاب و نایاب، ۲۰۰ گونه از ماهی های رنگارنگ و متنوع و سایر آبزیان دیگر می باشد که می توان به شاه میگو، لابستر، مار ماهی، مار ماهی گرگ و سایر گونه های دیگر اشاره کرد. همچنین این آکواریوم محل زندگی ماهی هایی که از یک خانواده هستند نیز می باشد که شامل خانواده فرشته ماهیان یعنی فرشته ماهی یا مجستیک، امپراطور، بلورینگ و چند نمونه دیگر نیز هستند که متعلق به دریای سرخ بوده و بسیارکمیاب می باشند.از گروه جراحان ماهیان جراح دم بادبانی، لب ماتیکی یا ناسو که متعلق به آب های کارائیب می باشند. از خانواده دلقک ماهیان نیز می توان به نمونه های دلقک پیک، تو می تو، کلارکی (ماهی دریای سرخ) دلقک آفریقایی و جراح دلقک اشاره کرد.

آکوارویم پروانه طلایی

در آکواریوم پروانه طلایی بیشتر از ماهیان زینتی استفاده شده که زیبایی خود را به رخ بازدید کنندگان و گردشگران تور قشم می کشانند. جزیره قشم را میتوان بعد از جزیره کیش دومین الماس دریای خلیج فارس نامید که مقصد تفریحاتی گردشگران داخی و خارجی زیادی می باشد. قشم با پیشرفت روز افزون خود با رشد جاذبه های گردشگری و اماکن تفریحاتی اش سالانه به میزان بازدید توریست ها از این جزیره می افزاید که آکواریوم پروانه طلایی در این زمینه بی تاثیر نمی باشد زیرا روزانه گردشگران فراوانی را به خود جذب می کند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

پارک تساریتسینو

پارک تساریتسینو یکی از بهترین جاذبه های گردشگری موجود در شهر مسکو می باشد که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.