آنکارا

آنکارا، پایتخت ترکیه، شهری است که جاذبه های گردشگری، مکان های تاریخی و تفریحات مختلفی دارد که باعث شده آنکارا سالانه میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا باشد.

در میان جاذبه های گردشگری و بنا های تاریخی آنکارا که در میان گردشگران این شهر از محبوبیت بالایی نیز برخوردار است، به برخی از موارد زیر می توان اشاره کرد:

آنکارا

آنیت کبیر: این بنای تاریخی و زیبا که جزء محبوب ترین جاذبه های گردشگری آنکارا است، در سال ۱۹۵۳ بر روی تپه ای در این شهر بنا شده است. این مکان تاریخی، کلسیونی از انواع وسایل و یادگاری های تاریخی ترکیه را در خود جای داده است تا گردشگران از آن ها بازدید کنند. بخش های مختلف آنت کبیر که گردشگران تور آنکارا می توانند از آن ها بازدید کنند، شامل اصلانلی یول، مزار مشاهیر ترکیه، کتابخانه و میدان مراسم است. همچنین گردشگران هنگام بازدید از این موزه، می توانند چشم انداز کاملی از شهر را در اختیار داشته باشند.

محله تاریخی هامامونو: این محله، تاریخی ترین محله آنکارا می باشد. در هامامونو تمام خانه ها از چوب و به سبک معماری عثمانی ساخته شده اند. این محله، بناهای معروفی دارد شامل: مساجد تاکتین سلطان، حاجی موسی، ساریکادی و کارابی. همچنین اقامت گاه شاعر معروف ترک، ارسوی نیز در این محله قرار دارد. گردشگران تور آنکارا می توانند علاوه بر بازدید از محله تاریخی هامامونو، در میان رستوران ها و کافه های آن، بهترین غذا ها و نوشیدنی های ترکی را میل کنند و از مراکز خریدی که در این محله وجود دارد، بازدید کرده و سوغاتی های خود را تهیه کنند.

آنکارا

آنکارا، دارای تفریحات جذابی نیز می باشد تا بتواند لحظات زیبا و هیجان انگیزی را برای گردشگران تور آنکارا به ارمغان بیاورد که شامل برخی از موارد زیر هستند:

دریاچه گولباشی آنکارا: این دریاچه فاصله ای ۲۵ کیلومتری تا مرکز شهر آنکارا دارد و در جنوب این شهر و نزدیک به جاده قونیه واقع شده است. دریاچه گولباشی یکی از خوش آب و هوا ترین مکان های این شهر است که می تواند لحظات زیبایی را به ارمغان بیاورد.

پارک جنگلی آتاتورک: این پارک جنگلی، یکی از سرسبز ترین پارک های آنکارا می باشد. در پارک جنگلی آتاتورک، علاوه بر لذت بردن از زیبایی آن، می توان در رستوران ها و کافه هایی که نقاط مختلف پارک قرار داده شده است، این لذت را دوچندان کرد.

درباره ی admin

همچنین ببینید

پنانگ

پنانگ

پنانگ یکی از شهرهای شمال شرقی مالزی است که به لطف طبیعت سبز بی نظیر، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.